Čápův Team AVIA bilancuje sezónu 2015

30.10.2015 16:13

Čápův Team AVIA bilancuje sezónu 2015

Team AVIA bilancuje sezónu 2015

Sezónu 2015 jsme zahájili 18. dubna v Milovicích u Nymburka. Truck trialové závody tradičně začínají každý rok v  této lokalitě, kde nastaly v posledních letech velké změny, tudíž se stala velmi zajímavá nejen pro závodníky, ale i pro diváky.

Po prvním závodním sobotním dni jsme si drželi 3. pozici bez sebemenších problémů na technice, pouze s malým odstupem od soupeřů na místech před námi. V neděli jsme začali velmi rychle stahovat náskok soupeřů a postoupili jsme na 2. místo. Tuto pozici jsme udrželi a obhájili.

Na další závod jsme odjeli do Francie, do nám už známého místa v Montalieu – Vercieu. Toto místo se nachází v malebném prostředí u břehů řeky Róny na úpatí Alp. Zde se ve dnech 23. – 24. května sjela celá evropská špička v naší kategorii, tudíž pro nás větší konkurence, hlavně co se technického vybavení týká.

V sobotním podvečeru se nám bohužel utrhla tyč řízení a tímto jsme opustili pódiové umístění. Do pozdních nočních hodin jsme opravovali vozidlo AVIA, aby bylo připraveno na nedělní závody. V neděli jsme se snažili zajet co nejlépe, ale už se nám nepodařilo dohnat sobotní náskok soupeřů. Naše snaha nás posunula ze 17. místa pouze na 11. místo. Při vyhlašování výsledků jsme obdrželi aspoň cenu útěchy pro nejvzdálenější posádku – 4 lahve vynikajícího vína od místního vinaře a našeho letitého fanouška.

V tomto termínu se konal souběžně český závod v Mohelnici, kterého jsme se bohužel nemohli zúčastnit.

Ve dnech 6. - 7. června proběhl další závod v Mistrovství České republiky v Jihlavě. Závody začaly pro naši posádku již  5. června ráno v 6.00 hodin, neboť jsme byli pozváni do pořadu Dobré ráno v České televizi. Zde byla odvysílána pozvánka na závody a naše vystoupení před televizními kamerami.

A my jsme po prvním soutěžním dni obsadili 4. pozici. Konkurence byla silná. V neděli se nám začalo dařit a na konci soutěžního dne jsme si vydřeli 3. místo.

Hned na další víkend jsme odjeli do Německa do města Dreis-Brück, kde se ve dnech 13. – 14. června konaly úplně poprvé závody v nové zajímavé lokalitě. Sobotní ráno nás přivítalo prudkým deštěm. Vytyčené sekce byly proto velice kluzké a náš tým se pohyboval okolo 10. místa. V neděli nás probudilo sluníčko a počasí nám začalo přát. Naše snaha se zúročila a večer jsme skončili na krásném 3. pozici.

I poslední červnový víkend od 27. do 28. června byl pro naši posádku pracovní. Závodili jsme v Černuci nedalo Velvar. Tyto závody byly zajímavé tím, že se zde jelo zároveň Mistrovství Německé republiky. Počet posádek se tímto znásobil a nám se podařilo dojet jak na německém, tak i na českém klání, po oba dny na 2. místě.

25. – 26. července jsme startovali v Německu u městečka Oschersleben nedaleko Berlína.  V této lokalitě se nám již dříve dařilo, proto jsme se sem těšili. Po sobotě jsme skončili na 2. místě. V nedělním soutěžním dni se nám nepodařilo tuto pozici udržet a propadli jsme se na 3. místo, které ještě zaručilo body a tímto umístění na stupních vítězů.

Domů jsme se ale nevraceli, protože jsme se přesunuli na další závod, který se konal ve dnech 1. – 2. srpna ve městě Fürstenau nedaleko holandských hranic. Tato lokalita byla opět nová a pro nás neznámá. Převažoval zde písečný terén s hlubokými brody. Po prvním závodním dni jsme drželi 1. místo. V neděli nám nastaly obrovské problémy s palivovou soustavou, jelikož se nám rozpadlo nové těsnění víčka nádrže. S pomocí našich i německých kamarádů jsme problém odstranili a po hůře zajetých sekcích, kde jsme se propadli na 3. místo, jsme v závěrném klání velice zariskovali a podařilo se nám dostat na vytouženou 1. pozici.

V polovině srpna jsme odjeli do Kunštátu, kde začínaly ve dnech 15. – 16. srpna další české závody. Po oba dny jsme se pohybovali mezi 3. až 6. místem. Ve finále jsme skončili na 5. místě.

V termínu 29. – 30. srpna jsme závodili v překrásném prostředí rakouských Alp ve známém lyžařském středisku Kitzbühel. Po sobotě jsme skončili na pěkné 1. pozici. V neděli začaly pracovat nervy, jelikož soupeři se na nás tlačili. Toto umístění se nám nepodařilo udržet a my jsme skončili na krásném 2. místě.

Hned následující víkend ve dnech 5. – 6. září se poslední evropské závody konaly v Rakousku u města Limberg. Tyto závody pro nás byly velice důležité, protože jsme měli šanci se z celkového 4. místa posunout až na 2. místo v celkovém pořadí.

Oba dny jsme se moc a moc snažili zajet co nejlepší výsledek, což se nám téměř podařilo. Dojeli jsme na skvělé 2. pozici, která nám zaručila celkové 3. místo v Mistrovství Evropy v TRUCK TRIALU.

Sezona se začala blížit ke konci a poslední české závody se jely 3. - 4. října v Jihlavě. V sobotu i v neděli jsme se pohybovali mezi 2. a 4. místem a konečný výsledek pro nás bylo 3. místo. Tímto výsledkem včetně součtu všech závodů jsme se umístili na krásném 3. místě v Mistrovství České republiky v TRUCK TRIALU.

Sezóna tohoto roku byla pro náš tým již 17. v pořadí. Abychom obstáli v těžké konkurenci špičkových zahraničních závodních vozidel a výkonů vynikajících posádek, v tuto chvíli se již připravujeme na závodní sezónu roku 2016.

Tímto zároveň děkujeme všem sponzorům, mechanikům, kamarádům i všem ostatním, kteří nám byli jakkoliv nápomocni, protože bez nich by to prostě nešlo.

Za tým AVIA: řidič závodního vozidla Bohumír Čáp

a odvážná navigátorka Kateřina Ventluková
PR