Tisková zpráva k výrobnímu závodu Šternberk

01.03.2013 11:00

Tisková zpráva k výrobnímu závodu Šternberk

TISKOVÁ ZPRÁVA

Společnost EXCALIBUR ARMY se od 1. března 2013 stává vlastníkem výrobního závodu Šternberk.

„Získat zakázky a rozšiřovat výrobu je náš cíl, ale nebude to nic jednoduchého.“

uvádí mluvčí

EXCALIBUR ARMY spol. s r.o. se stává vlastníkem na základě dnešního podpisu kupní smlouvy. Lokalita Šternberk byla doposud součástí státního podniku VOP CZ.

Společnost EXCALIBUR ARMY spol. s r.o. se stala s kupní cenou 152 milionů korun vítězem výběrového řízení, do kterého se přihlásili dva zájemci. Dozorčí rada VOP CZ schválila výsledky výběrového řízení dne 28. ledna 2013. Ministerstvo obrany, které je zakladatelem VOP CZ, s.p., udělilo řediteli podniku souhlas k prodeji majetku v areálu ve Šternberku dne 31. ledna 2013.

V současné době se připravuje zápis změny vlastnictví do katastru nemovitostí a probíhá fyzické předání lokality novému vlastníkovi.

„Naším cílem v pozici vlastníka je rozvoj výroby v podniku. To znamená, že máme zájem nejen udržet, ale postupně rozšiřovat kolektiv zaměstnanců zejména o kvalifikované dělnické profese. V dohledné době pravděpodobně vytvoříme několik desítek dalších pracovních míst,“ uvádí tiskový mluvčí EXCALIBUR ARMY spol. s r.o. Lukáš Novotný a dodává: „Trh je v segmentu speciálu mimořádně konkurenční a získat zakázky není nic lehkého. Další rozšiřování podniku je investičně velmi náročné. S tím spojené rozšiřování pracovních míst je tedy plně závislé na schopnosti získat zakázky a na schopnosti podniku je ve špičkové kvalitě realizovat. Rozvoj podniku bude tvrdá práce, ale vzhledem k našim zkušenostem v obchodování se speciálním materiálem a vzhledem k tradici kvalitní výroby ve Šternberku věříme, že uspějeme.“

„Prodej lokality Šternberk vnímám jako pozitivní a jistý krok do budoucna, jak v oblasti zaměstnanosti, tak i v přínosu pro rozvoj celého regionu. Společnost EXCALIBUR ARMY je pro mne naprosto transparentním partnerem, který s námi pravidelně komunikuje a o svých plánech informuje,“ řekl ke změně vlastníka starosta Šternberka Stanislav Orsáng.

„Naším cílem od samého začátku bylo zachovat ve Šternberku výrobu a tím i pracovní příležitosti. Jsem rád, že se varianta prodeje celého areálu ukázala jako reálná a úspěšná,“ uvedl za Ministerstvo obrany generální sekretář Jan Vylita.